מאמרים

איך להקים אתר אינטרנט?

ישנן מספר שילמות שמלוות בעל עסק או כל אדם שחפץ להקים אתר אינטרנט. המדיה הזו כל כך פופולארית, נמצאת בכל בית ובכל עסק כמעט ועדיין, מדובר במדיה שנמצאת בסך הכל בחיתוליה ולכן האסטרטגיות לא לחלוטין ברורות. הדילמה המרכזית שיש לתת עליה את הדעת היא האם ליצור אתר אינטרנט שגולת הכותרת שלו היא תוכן או אתר שהרעיון המרכזי שלו מדבר על קידום אורגני במנועי החיפוש או בשפה קלה יותר – קידום מלאכותי.

קידום אורגאני מתייחס כולו לפן טכני של האינטרנט והוא הקשר של האתר עם הרובוטים של מנועי החיפוש הגדולים והמוכרים. גוגל הוא מנוע החיפוש המרכזי וסביב דפוסי הפעולה המשתנים שלו נעשים מאמצים גדולים להתאים את אתרי האינטרנט ממש כמו בהזמנה אישית , הדפסות חולצות מותאמות אישית או מדבקות lexan . אך מלבד גוגל יש עוד כמה מנועי חיפוש, חלקם מכובדים בפני עצמם אך כל הקידום האורגני או לפחות בתשעים וחמישה אחוזים ממנו מכוונים לכדי כך שגוגל ימצא את אתר האינטרנט שלכם וימקם אותו לפחות בעמוד הראשון.

אך מה עם האמירה שאתר האינטרנט אמור להגיע אל אנשים ולדבר אליהם. מה בדבר המחשבה שהאדם שנכנס לאתר תריך למצוא בו תכנים שהם קרובים ביותר למה שהוא חיפש. אתר אינטרנט שלא יספק תוכן אותנטי, קשור קשר הדוק למילת החיפוש או לביטוי שהוקלד, יינטש ללא דחייה ויעורר אפילו אנטיגוניזם.

המשך מאמר